PROCEDURĂ DE RECRUTARE ȘI SELECȚIE A GRUPULUI ȚINTĂ – CIP 132253

Postat în Anunțuri studenți licență, Anunțuri studenți master

Facultatea de Studii Europene este implicată în proiectul Calitate și interdisciplinaritate în practica studenţilor Universitaţii Babeş-Bolyai în management cultural (CIP).

Pe website-ul proiectului a fost publicată procedura de selecție și recrutare a grupului țintă:

Proiectul se adresează tuturor studenților de la nivel licență și master care au domiciliul sau rezidența în cele 7 regiuni mai puțin dezvoltate ale țării (nu se aplică studenților din regiunea de dezvoltare Bucuresti-Ilfov), și care au disciplina Practica sau o disciplina asimilată Practicii în planul de învățământ al anului universitar în curs.

Studenții eligibili pentru anul universitar 2020/2021 sunt înmatriculați la următoarele specializări:

• Relații Internaționale și Studii Europene, An I, liniile română, engleză, germană;
  • Diplomație în Afaceri, Anul I;
  • Management, Anul II;
  • Afaceri Europene si Management de Programe, Anul I, Anul II;
  • Management Performant, Anul II;
  • Comunicare Internaţională, Anul I, Anul II;
  • Diplomație culturală și Relații Internaționale (lb. engleză), Anul I, Anul II;
  • Relații internaționale, politică externă și managementul crizelor (lb. engleză), Anul I, Anul II;
  • Studii Politice Europene Comparate (lb. franceză), Anul II.

La finalul lunii ianuarie se va publica pe website-ul proiectului apelul cu privire la selecția grupului țintă, precum și formularele care vor trebui completate.

Asteptăm dosarele d-voastră de înscriere!