Oportunitate program burse finanțat de UNHCR pentru masteranzii UBB

Postat în Anunțuri studenți master

Programul de burse finantat de catre Agenția ONU pentru Refugiați în România (UNHCR) se adresează studenților UBB înscriși în ultimul an al studiilor de master în cadrul facultăților UBB, care se angajează să elaboreze lucrări de disertație pe teme legate de azil și migrație, refugiați și apatridie, integrare și cetățenie, în România sau în țările învecinate.
Apelul pentru candidaturi poate fi consultat la linkul urmator:
Programul de burse este coordonat de catre Centrul pentru Studiul Comparat al Migratiei, institut de cercetare acreditat al UBB, sub umbrela acordului de colaborare dintre UBB si UNHCR.
Termenul de transmitere a a candidaturilor a fost prelungit până în 29 mai 2022.
Mai multe informatii pot fi obtinute de la Toma Burean – Burean@fspac.ro, Anatolie Coșciug – anatolie.coșciug@fspac.ro .