Întâlnire cu comunitatea FSE – Webinar profesionalizarea instituțiilor publice

Postat în Dialoguri FSE, Evenimente

Webinar profesionalizarea instituțiilor publice

Andreea Andrieș, absolventă a #FSE și angajată a Primăriei Cluj-Napoca din 2007, iar din 2009, Șef-Serviciu în cadrul Direcției Impozite și Taxe Locale. În acest an unversitar ea urmează un master în Politici Publice la National Graduate Institute for Policy Studies (G.R.I.P.S.), Tokyo, Japan în cadrul Young Leaders Program (sponsored by M.E.X.T. – Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology in Japan). „Administrația publică este un domeniu plin de provocări, fiind mereu într-o continuă schimbare pentru a face fața cu brio societății actuale. În activitatea mea de 14 ani în mediul administrativ, din care 12 ani într-o poziție de conduce, m-am dedicat găsirii soluțiilor inovative și îmbunătățirii proceselor de management public în vederea profesionalizării instituției. În prezent studiez politici publice la National Graduate Institute for Policy Studies, în Tokyo, Japonia, ca parte a proiectului Young Leaders Program care aduce împreuna profesioniști din guvernanta locală și centrală din diverse țări, pentru a îmbunătăți și dezvolta capacitățile administrative.
Vă aștept să discutam împreună actualele provocări ale instituțiilor publice.”

Joi, 22 aprilie, ora 10:00

Link Teams Eveniment Online