Curs Manager de Proiect acreditat ANC

Postat în Anunțuri studenți licență, Anunțuri studenți master

Facultatea de Studii Europene, în colaborare cu CFCIDFR, organizează cursul de Manager de Proiect acreditat ANC, dedicat în special studenților de la masteratul de Afaceri Europene și Management de Programe.
Cursul va fi susținut de către lect. dr. Romana Cramarenco și lect. dr. Elena Grad-Rusu și își propune să contribuie la dezvoltarea următoarelor competențe specifice:
• Stabilirea scopului proiectului
• Stabilirea cerințelor de management integrat al proiectului
• Planificarea activităților și jaloanelor proiectului
• Gestiunea utilizări costurilor și a resurselor operaționale pentru proiect
• Realizarea procedurilor de achiziții pentru proiect
• Managementul echipei de proiect
• Managementul comunicării în cadrul proiectului
• Managementul riscurilor
• Managementul calității proiectului

Perioada de înscrieri se încheie la 16 ianuarie 2023.
Pentru a vă înscrie trebuie să trimiteți un mail la adresa: gianina.joldescu@ubbcluj.ro cu dovada achitării taxei de participare la curs. În mail trebuie să menționați numele complet și specializarea, respectiv anul de studiu.
Cursul este deschis și celorlalți studenți ai facultății iar taxele de înscriere sunt după cum urmează:
• Studenții specializării Afaceri Europene și Management de Programe vor beneficia de cursul amintit ca urmare a achitării unei taxe de 300 lei, cu condiția înscrierii în termenul stabilit;
• Alți masteranzi ai Facultății de Studii Europene vor beneficia de cursul amintit ca urmare a achitării unei taxe de 600 lei, cu condiția înscrierii la termenul stabilit;
• Toți ceilalți participanți vor achita o taxă de 1200 lei în vederea înscrierii la curs.
Taxa se achită în contul Universității Babeș-Babeș-Bolyai:
Adresa: str. Mihail Kogălniceanu, nr. 1, Cluj-Napoca
CUI: 4305849
Bancă: Trezoreria Cluj
IBAN: RO35TREZ21620F330500XXXX
BIC CODE (SWIFT): TREZROBU

Mențiune obligatorie: 𝘾𝙁𝘾𝙄𝘿𝙁𝙍-𝙘𝙪𝙧𝙨 𝙈𝙖𝙣𝙖𝙜𝙚𝙧 𝙋𝙧𝙤𝙞𝙚𝙘𝙩.
Detalii privind perioada desfășurării cursurilor veți primi după finalizarea înscrierilor, însă activitățile cursului nu se vor suprapune altor activități didactice din cadrul Facultății.
Număr de ore: 60, din care 15 pregătire teoretică și 45 pregătire practică.

Pentru detalii suplimentare vă rugăm să ne scrieți la adresa de mail: gianina.joldescu@ubbcluj.ro