Anunț – modalitatea de incepere a anului universitar 2020-2021

Postat în Anunțuri studenți licență, Anunțuri studenți master
Pentru că sănătatea fiecăruia dintre noi contează, Consiliul FSE, reunit azi în ședință pentru a decide modalitatea de începere a anului academic 2020-2021, a votat pentru demararea activităților didactice exclusiv online.
Acest aspect nu va diminua calitatea actului predării, întrucât FSE deține infrastructura informatică pentru susținerea cursurilor și seminariilor online. În plus, situația cu care ne confruntăm ne va motiva și responsabiliza mai mult pe fiecare dintre noi.
Metodologia pentru predarea online va fi pusă la dispoziția comunității academice a facultății în zilele următoare.
Bobocii FSE, cât și studenții de la licența și master, vor fi întâmpinați virtual de tutorii de an și coordonatorii de specializări pentru deschiderea anului academic. Evenimentele vor fi mediatizate pe pagina de FB și pe site-ul FSE.
Până atunci, aveți grijă de voi și să ne vedem cu bucurie!
Nu uitați că ne puteți contacta pentru orice informații/ sugestii/ întrebări!