Prezentare documente la sediu facultății

Documentele originale din dosarul de înscriere (care au fost încărcate în format scanat pe platforma admiterii) vor fi prezentate în format fizic până la data de 29 august 2022 (pentru candidații declarați admiși în sesiunea din iulie 2022), respectiv 28 septembrie 2022 (pentru
candidații declarați admiși în sesiunea din septembrie 2022).

În cazul candidaților admiși pe locurile bugetate, diploma de bacalaureat și foaia matricolă vor fi păstrate, în original, de către facultate, pe toată durata în care aceștia beneficiază de un loc bugetat. În cazul studenților în regim cu taxă, diploma de bacalaureat și foaia matricolă, în original, se pot restitui după ce au fost prezentate la facultate în format fizic, urmând ca la dosar să rămână o copie a acestor documente, certificată cu originalul de către persoanele desemnate de către conducerea FSE.

Pentru studenții în regim cu taxă, diploma de bacalaureat și foaia matricolă pot fi depuse și în copii legalizate, situație în care nu este necesară prezentarea originalului acestor documente.

Documentele pot fi trimise și prin serviciile de curierat care asigură livrarea la sediul facultății.