DESCHIDEREA ANULUI UNIVERSITAR – LUNI 1 OCTOMBRIE

Postat în Evenimente

Dragi proaspeți studenți la Facultatea de Studii Europene, dragi studenți de la nivel Licență și Master, părinți, profesori!

Vă așteptăm la evenimentele prilejuite de deschiderea festivă a anului universitar 2018/2019, în data de 1 octombrie 2018 (luni), la Facultatea de Studii Europene, strada Emmanuel de Martonne nr. 1.

În prima parte a zilei va avea loc deschiderea anului la nivel LICENȚĂ, de la ora 11.00 în sala „Jean Monnet” (etaj 1, corp central) după următorul program:

• Cuvânt de bun-venit – Prof. univ. dr. Ioan Bolovan – prorector UBB
  • DESPRE VIITORUL PREDICTIBIL. (O perspectivă profesională) – Prelegere susținută de Conf. univ dr. Mircea Maniu – prodecan
  • Perspective studențești – o itervenție din perspectiva studenților FSE susținută de Bűkfeyes-Rákossy Zsombor, Reprezentantul studenților FSE

Moderator: Prof. dr. Nicolae Păun, decanul Facultății de Studii Europene.

Dupăamiaza, începând cu ora 16.00, în sala „Jean Monnet” va ave loc sesiunea festivă de deschidere a anului la nivel MASTER, cu tema: Traiectorii profesionale

Invitați speciali:

• Dl. Wouter REIJERS, Consulul onorific al Olandei la Cluj-Napoca