Relații Internaționale și Studii Europene – Învățământ la Distanță (I.D.)

Postat în Oferta de studii licenta

De ce sa fii student la Învăţământ la Distanţă?

Descriere

> SPRE PORTAL RISE-ID <

De ce sa fii student la Învăţământ la Distanţă?

Învăţământul la distanţă (ID)  în cadrul Facultăţii de Studii Europene reprezintă cea mai bună alternativă pentru tine din următoarele motive:

• ID este  forma modernă şi flexibilă a învăţământului universitar, fiind la fel de competitiv şi eficient ca şi cel clasic.
  •  Formarea dumneavoastră profesională, calitatea instruirii dvs., gradul de reținere a cunoștințelor și aplicarea lor în practică, nu depind de forma de învățământ pe care o urmaţi, ci de motivaţia şi implicarea dvs. personală.
  • Principalul avantaj: ID înseamnă Flexibilitate, Interactivitate, Libertate şi Învăţare modernă.
  • ID vă permite să faceţi două lucruri foarte importante deodată: să vă păstraţi locul de muncă (atât de preţios astăzi) şi să fiţi licenţiat în Studii Europene.
  • ID nu are limite de vârstă. Dumneavoastră hotărâţi când vreţi şi mai ales, cum vreţi să faceţi Facultatea de Studii Europene.
  • Nu există distanţă fizică între student şi profesorul său. Studentul la ID are posibilitatea să se consulte cu profesorii pentru a afla răspunsuri şi a dezbate o temă de curs oricând, urmân, evident, procedura planificării acestor întâlnirii virtuale. Studentul este conectat cu profesorii săi prin internet şi prin: platforma eLearning și videoconferință, forumul de discuții și căsuța de e-mail.
  • Cursurile la ID sunt predate de cadre didactice foarte bine pregătite ale facultăţii noastre. Studenţii la ID, în cadrul facultăţii noastre, au programate şi cursuri în forma clasică
  • Nu există nicio diferenţă între diploma de absolvire a facultăţii noastre la zi şi la ID. Ambele au aceeaşi formă şi conţinut şi aceeaşi recunoaştere naţională şi internaţională.

Mai multe informații: PORTAL ID FSE UBB

evenimente