10-12 Dec.: Conferința Națională a Doctoranzilor

Postat în Evenimente

Programul Conferinței Naționale a Doctoranzilor

Școala Doctorală Paradigma Europeană organizează în perioada 10-12 decembrie 2020, Conferința Națională a Doctoranzilor din Consorțiul Universitaria – Domeniul Relații Internaționale și Studii Europene.

Conferința propune formarea unei rețele a doctoranzilor din Consorțiul Universitaria, cu preocupări de cercetare în domeniul relațiilor Internaționale și al studiilor europene, cu scopul diseminării unor teme de actualitate acestei arii de interes, dar și al celor complementare.

Secțiunile propuse ale conferinței sunt:

• Comunitățile epistemice și managementul crizei.
  • Preocupări în dezbaterile privind viitorul Europei.
  • Restructurarea Sistemului Internațional în secolul XXI.

Conferința Națională a Doctoranzilor din Consorțiul Universitaria – Domeniul Relații Internaționale și Studii Europene va fi organizată online, platforma va fi comunicată ulterior acceptării participării, iar la sfârșitul conferinței doctoranzii vor primi un certificat de participare.

Nu sunt prevăzute taxe de participare. Limba oficială a conferinței este limba română.

Cei interesați sunt rugați să trimită titlul articolului, abstractul și secțiunea pentru care optează la adresa: conferintadoctoranzi2020@gmail.com
Link formular de înscriere:https://forms.gle/WN1LnE4hTLVRFPbdA
Termen de înscriere: 20 noiembrie 2020.

Comitetul de organizare:

• Conf.dr.abil. Melania-Gabriela Ciot, Director Școala Doctorală Paradigma Europeană
  • drd. Tudor Dan, doctorand reprezentant în Consiliul Școlii Doctorale Paradigma Europeană
  • drd. Luciana Butișcă, Școala Doctorală Paradigma Europeană
  • Gianina Joldescu, secretar Școala Doctorală Paradigma Europeană